Германскиот репрезентативец Бастијан Швајнштајгер се соочува со можна суспензија од три натпревари поради инцидент на мечот меѓу Манчестер Јунајтед и Вест Хем. Главниот судија Клатенбург не го забележа ударот на Германецот на Винстон Рид, но камерите го уловија, а дисциплинците во Премиер лигата подготвуваат постапка па суспензија.

Ohridnews