Натпреварот од втората рунда во Првата лига во Србија помеѓу Јагодини и Борац Чачак привлече големо внимание во фудбалска јавноста поради немили сцени на теренот.

Инцидентот кој мечот го фрли сенка се случи во 80-та минута кога еден фудбалер од Борац Чачак невнимателно стартуваше и со карате удар го патосираше противникот. Се се одвиваше блиску до клупата на домаќинот и веднаш настана хаос на теренот. За среќа дел од играчите делуваа присебно и не дозволија поголем хаос и инцидент.

Натпреварот заврши во корист на домаќинот (2-1).

OhridNews