Почитувани фанови на македонската репрезентација и поддржувачи на нашиот национален фудбалски тим,

Ви благодариме што ќе ја бодрите македонската репрезентација на Европското првенство 2020. Се надеваме дека како никогаш досега ќе ја имаме поддршката од вас, навивачите и натпреварите во Романија и Холандија ќе покажеме сплотеност на теренот, но и надвор од него – обединети во радоста која ја носи фудбалот!

Информациите кои ги споделуваме подолу на линковите секако можат да ви бидат од корист за вашето патување и престојот во градовите домаќини на натреварите.

УЕФА ЕУРО 2020 Кодекс на однесување за гледачи.pdf

Испланирајте го вашето патување Букурешт2.pdf

Испланирајте го вашето сместување во Амстердам.pdf

Правила на стадионите за Евро 2020.pdf

National Arena Bucharest кратки информации.pdf

Информација за влез во Холандија 04 06 2021.pdf

Испланирајте го вашето патување Букурешт.pdf

Добредојдовте во Букурешт.pdf

На линковите во продолжение можете да ги преземете информациите за билетите за натпреварите, пристапот на стадионите и водич на УЕФА за секои од градовите домажини на ЕУРО 2020, тука.

 

OhridNews