Последната битка за опстанок кошаркарите на Охрид ќе ја водат утре на домашен терен против екипата на КК Вардар од Скопје.

Охриѓани ве повикуваме да дојдете во што е можно поголем број и да го бодрите Охрид за опстанок во елитата, порачуваат од ГКК Охрид.

Натпреварот се игра во С.Ц “Билјанини Извори” со почеток во 17 часот.

На табелата Охрид е втор со 29 бодови.

OhridNews