ОВР Струга поднесе кривична пријава против 53 годишно лице од струшкото село Велешта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, инофрмираат од СВР Охрид.

Тој, на 25.11.2022 година, во куќа во Велешта се сретнал со Б.Д. од истото село и по меѓусебна расправија околу нерасчистени долгови, со пушка пукал кон Б.Д. нанесувајќи му тешки телесни повреди, додаваат од СВР Охрид.

OhridNews