Во СРЦ „Тими“ со почеток во 19:30 часот, екипите на Струга и Охрид ќе го одиграат првото дерби во Супер лигата оваа сезона. Според пласманот на табелата Охрид е голем фаворит, но Струга на домашен никако и никогаш не треба да се отпише. За оние кои нема да бидат во можност да ги бодрат Струга и Охрид во СРЦ „Тими“ можат „Езерското“ дерби да го проследат на следниов ЛИНК.

 

ОhridNews