Кошаркарите на Мемфис Гризлис на домашен терен со поени во последната секунда успеаја да го совладаа тимот на Феникс Санс (95-93). По изедначувачките поени на „сонцата“ домаќините имаа напад, но на семафорот имаше само 0.8 секунди. Со атрактивен цепелин „гризлите“ постигнаа поени вредни победа.

Ohridnews