Српскиот интернационалец Никола Јокиќ му го украде шоуто на Лука Дончиќ постигнувајќи поени за победа со звукот на сирената на дуелот помеѓу Денвер – Далас кој заврши 100-99. Јокиќ од тешка позиција поентираше во последниот напад и му  тргна епитот „меч винер“ на Дончиќ кој реализираше претходно напад за водство на Далас. Погледнете!

ZAVRŠNICA NA IĆ! Za infarkt…ić

Geplaatst door Edin Enciklopedija op Vrijdag 15 maart 2019

OhridNews