Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант имаше ВИП третман во својата родна Филаделфија на мечот меѓу двете екипи кој заврши во корист на домаќините (103:91).


Со емотивното пречекување на Коби Брајант навивачите на Филаделфија му „простија“ за поразот од Лејкерс (4-1) во финалето 2001 година. 


„Сиксерси“ со триумфот над „езерџиите“ ја прекинаа црната серија од 18 порази по ред од стартот на НБА лигата.

Ohridnews