Модниот бренд “Look” во старата охридска чаршија, на креативен начин со многу изненадувања за најмладите, ја најави новата колекција есен/зима 2017/18 во бутикот за деца “Look Kids”.

-Отсега нашите најмали и најмили „купувачи“ ќе имаат можност да се облекуваат во најквалитетната детска гардероба во градот и што е најважно по исклучително ниски цени. За повеќе информации и детали за новата колекција следете не на нашата Facebook страна „Butci look”, каде што ќе биде објавен дел од нашиот асортиман, но и многу други изненадувања. – изјавија од бутици „Look“. 

Секако не заборавајте да го посетите и бутикот “Look” за возрасни каде пристигна новата колекција, а наскоро доаѓаат и нови екслузивни модели, најавуваат од познатиот охридски моден бренд.

OhridNews