Екипата на ГКК Охрид со ново засилување на позицијата бек. Клубот потпиша договор со американецот Тајрон Лајонс.

Тајрон ни доаѓа од Америка, роден е во Amityville, New York висок е 201цм. Претходно беше играч на Металац Ваљево од Србија додека пред тоа настапуваше на универзитетот Southern North Carolina. Тајрон ти посакуваме многу успех во нашиот клуб, објави ГКК Охрид.

Екипата на ГКК Охрид од досега одиграните осум натпревари има една победа и седум порази.

OhridNews