Популарното аргентинско радио шоу Дискорама овој петок дел од емисијата ќе посвети на музиката на Владимир Четкар.

Дискорама се емитува секој петок во 22 часот на фрекфенцијата на Радио Култура од Буенос Аирес ( http://www.fmradiocultura.com.ar/ ).

Во претходните две изданија на Дискорама гости беа популарниот британски асид џез состав Инкогнито како и Ники Сиано, легендарниот њујоршки диџеј и резидент во дискотеката Студио 54.

OhridNews