Фудбалерите на Челси и со новиот манеџер на клупата Гус Хидинк не успеаја да подобар играта и ремизираа 2-2 со Ватфорд пред своите гледачи.  Сепак, на Стемфорд Бриџ домаќините имаа шанса да стигнат до победата, но ја прокоцка Оскар кој се лизна и не го реализираше пеналот во 80-та минута.

Ohridnews