Македонскиот репрезентативец Горан Пандев беше стрелец на еден погодок за Наполи во триумфот над Галатасарај од 3-1.


За капитенот на „црвено жолтата“ селекција ова е втор погодок во подготвителниот период откако првиот го постигна на дуелот со нисколигашот Капри.


Мх.П.