Натпреварот на „Рајко Матиќ“ стадионот помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА Москва во 1/16 финалето во Лигата на Европа имаше лоша увертира, откако еден подржувач на рускиот клуб почина.

Како што информираа руските медиуми навивачот на ЦСКА Москва во Белград починал од срцев удар и отфрлија било какво друго сценарио.

Се уште е непознат идентитетот на навивачот, а мечот во Белград заврши без голови и без победник 0-0.

ЛЕ: Реми без голови на „Рајко Митиќ“

OhridNews