Тапанарот на Ролинг Стоунс, Чарли Вотс почина денеска во болница на 81 -годишна возраст, соопшти неговиот портпарол.

Со огромна тага објавуваме дека нашиот сакан Чарли Вотс почина. Почина мирно во болница во Лондон во кругот на своето семејство, изјави портпаролот на Вотс.

Вотс, кој го прослави својот 80-ти роденден во јуни, беше член на Ролинг Стоунс од 1963 година.

OhridNews
Извор: Миа