Во рамки на Втората кошаркарска лига ГКК Охрид вечерва гостуваше во Штип на екипата на Соколи 1933. Домаќинот славеше со 90:73.

Во следното коло, ГКК Охрид на домашен терен ја пречекува екипата на Куманово.

Г.М.
Фото: Скриншот Јутуб