Зимскиот преоден рок дојде до самиот крај, а екипите уште денеска можат да ангажираат нови фудбалери кои ќе имаат право да настапуваат во пролетниот дел од сезоната.

Неколку трансфери се очекуваат да се финализираат. Пјер Америк Обамејанг треба да го официјализира преселувањето во Арсенал, а Челси и Манчестер Сити во завршниот ќе преговараат со Оливие Жиру и Ријад Марез.

Се очекува англичаните да бидат најактивни, но не се исклучува можноста и некоја екипа од другите лиги да го преземе приматот и да го направи трансферот кој ќе го одбележи последниот ден од рокот.

OhridNews