Владимир Ристески од Прилеп вечно ќе го памети изминатиов викенд, откако со 100 денари успеал да ќари 2.5 милиони денари во обложувалница. Тој на тикетот уплатен во Моцарт обложувалницата погодил 20 натпревари. Владимир 20-те фудбалски мечеви ги одиграл од 1 до 2 голови на полувреме и погодил и заслужено освои неверојатна сума на пари.

ОhridNews