Принцот Хари и aмериканската актерка Меган Маркл објавија дека ќе се венчаат. Како што пренесуваат светските медиуми тоа ќе се случи следната пролет.

Меган (36) и Хари (33) се во врска околу една година. Принцот ја запросил актерката на почетокот од месецов.

Според најавите тие ќе живеат во кралската палата во Нотингем.

OhridNews