Струшкиот прволигаш Струга Трим Лум дебито во најсилната фудбалска лига ќе го има против скопски Работнички.

Бранителот на трофејот Шкендија одбраната ќе ја започне на гостувањето кај Академија Пандев.

Лигата ќе стартува на 11 август а љубителите на фудбалот во живо ќе може да го следат елитниот македонски фудбал на Арена Спорт како и МТВ.

Двојки за првото коло:

Ренова – Силекс

Струга Трим Лум – Работнички

Шкупи – Борец

Вардар – Македонија ЃП

Академија Пандев – Шкендија

OhridNews