Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес ги одбра ракометарите кои ќе и се спротистават на Словенија во првиот меч од Европското првенство. Во последниот рез изненадувачки отпаднаа Велко Маркоски и Гоце Ојлески и голманот Златко Даскаловски.

Македонија мечот со „змајчеките“ во Ц групата го игра во 19 часот и 30 часот.

OhridNews