На 07.08.2022 во 04.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Струга лишиле од слобода 26-годишна жителка на Ресен затоа што и биле пронајдени марихуана, дробилка и предмети со остатоци од марихуана.

По целосно документирање на случајот, соопштија од МВР, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

OhridNews