Во тек се натпреварите од фазата по групи на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јован Стојаноски 2019“, кој се одржува во СРЦ „Климент Колески“. Вчерашните мечеви понудија голема доза на неизвесност и вкупно 11 погодоци. Во натпревар со пет погодоци Фаланга Волино славеше против Шила 3-2, а Александар Фудбал со 6-0 го совлада тимот на Сити Дентал.

 

Резултати:

Александар Фудбал – Сити Дентал 6-0

Шила – Фаланга Волино 2-3

Двојки:

20ч Електро Промет – Др Баткоски

21ч Златара Бени и Ерол – Хотел Престол

22ч Еуро Стил – Арсенал Охрид

OhridNews