Екипите на Кристи и Вивс Трејд и АСП Пак се првите патници во полуфиналето на меморијалниот турнир „Лескоец 2018“. Во четвртфиналните дуели Кристи и Вивс Трејд и АСП Пак ги совладаа Гобекс 7-3 односно ЛТХ Леарница со 6-3.

Полуфиналистите ќе се комплетираат вечерва после одигрувањето на мечевите помеѓу Мистер И – Пупе Компани односно Дооел Ноче – Еуро Стил.

Резултати:

Кристи и Вивс Трејд – Гобекс 7-3

АСП Пак – ЛТХ Леарница 6-3

Двојки:

21ч Мистер И – Пупе Компани

22ч Дооел Ноче – Еуро Стил

OhridNews