Вечерва, на програмата на турнирот во мал фудбал „Драслајца 2019“ се последните натпревари од групната фаза. После одигрување на мечевите ќе се изврши ждрепката за осминафиналето.

Резултати: 

Дисконт Коска – Драслајца 8-1

Хотел Престол- Кафе бар 9ка 8-2

Еуро Стил – Мешеишта одложена

Двојки:

20:30 Златара Ерол – Драслајца

21:30 Еуро Стил – Мешеишта

22:30 Кафе бар Госип – Дисконт Коска

OhridNews