Егото уште еднаш го надвладеа Кристијано Роналдо кој не се радуваше на гол од Карим Бензема барајќи удар од белата точка на мечот со Гетафе на Сантијаго Бернабеу. Поругалецот го нахрани своето его постигнувајќи го четвртиот погодок за „кралевите“ во триумфот 4-1 на домашен терен.

Ohridnews