Екипите на Санитарија Грини и Мистер И ќе ги одмерат силите на 44-то издание на турнирот во мал фудбал „Петровден 2018“.

Во полуфиналните пресметки Мистер И со минимални 1-0 ја совлада Сатеска, додека Санитарија Грини со 2-1 го победи Др. Баткоски.

Финалните пресметки на турнирот „Петровден 2018“ ќе се одиграат в четврток со почеток во 21 односно 22 часот.

Резултати:

Сатеска – Мистер И 0-1

Санитарија Грини – Др Баткоски 2-1

Двојки:

21ч Сатеска – Др Баткоски (меч за трето место)

22ч Мистер И – Санитарија Грини (финале)

OhridNews