Времето денеска ќе биде сончево, во источните делови со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Во Охрид сончево и тивко со максимална температура до 21 степен Целзиусов.

Minolta DSC

Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, пријатно време не очекува во петок и за време на викендот. Ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер и температура околу 20-от степен Целзоусов.

OhridNews