Со натпреварите од А и Б групата продолжуваат возбудувањата во четвртата рунда во фазата по групи на Светското првенство во Германија. Дербито вечерва се игра помеѓу Шпанија – Франција во вечерниот термин (20:30ч).

Двојки:

Група А: Парагвај – Словенија (14ч), Романија – Ангола (18ч), Шпанија – Франција (20:30ч).

Табела: Романија 6, Шпанија 4, Словенија 4, Франција 4, Ангола 0, Парагвај 0

Група Б: Полска – Унгарија (14ч), Шведска – Аргентина (18ч), Чешка – Норвешка (20:30ч)

Табела: Норвешка 6, Шведска 4, Чешка 4, Полска 2, Унгарија 2, Аргентина 0.

OhridNews