Македонија - Page 1019 of 1021 - OhridNews

Македонија

19.03.07 09:12

Репрезентацијата на собир во Охрид

Македонската фудбалска репрезентација вчера го започна собирот во О...

17.03.07 12:21

Хаџи Ристески останува претседател на ФФМ

Харалампие Хаџи Ристески е старо – нов претседател на ФФМ На ...

15.03.07 01:00

Неиграњето на Митрески хендикеп, Милошевски се враќа во репрезентацијата

Во вжештена фудбалска атмосфера и силна медиумска кампања пред се п...

25.02.07 11:59

“Македонското девојче“ повторно во шема

Анемично, без идеа, со голем број грешки , едноставно пред пропадна...

24.02.07 10:30

Веселин Вујовиќ – нов селектор на машката ракометна репрезентација

Легендата на YU ракометот, Веселин Вујовиќ и официјално е нов селек...

18.02.07 12:55

Останавме во игра

Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров  со првата првата победа оваа...

02.02.07 08:03

Митровски прва жртва во скандалот

По огромниот притисок со кој се соочи ФФМ и нејзниот генерален секр...

29.01.07 10:43

Ракометната репрезентација ќе се подмладува

За претстојниот бараж натпревар со Словенија во јуни, сениорската м...

27.01.07 10:46

Преку Триглав до Норвешка

Македонската ракометна репрезентација во jунскиот бараж за ЕП 2008 ...