Турнир „Петровден“ Мешеишта - OhridNews

Турнир „Петровден“ Мешеишта

26.07.23 23:56

Продолжуваат возбудувањата на турнирот во Велгошти

Со три натпревари вечерва продолжи турнирот во мал фудбал во Велгош...

13.07.23 00:14

Видео + фото: АСП ПАК го освои турнирот „Петровден 2023“…

Екипата на АСП ПАК ја одбрани титулата на традиционалниот турнир во...

12.07.23 22:20

Петровден 2023: Триумф на екипата на Др. Баткоски во натпреварот…

Екипата на Др Баткоски го освои третото место на традиционалниот ту...

12.07.23 09:27

Вечерва се игра финалето на турнирот Петровден 2023, за титулата…

Екипите на АСП ПАК и Вабко Сервис Џуте, вечерва во 22 часот ќе се с...

11.07.23 00:22

Видео+фото: АСП ПАК и Вабко Сервис Џуте во финалето на…

Минатогодишниот победник АСП ПАК и Вабко Сервис Џуте ќе играат во ф...

10.07.23 00:01

Познати сите полуфиналисти на турнирот Петровден 2023 во Мешеишта (обновено)

Екипите на АСП ПАК и Др Баткоски изборија пласман меѓу четирите нај...

09.07.23 00:42

Петровден 2023: БЗ Груп Враништа и Вебко Сервис Џуте први…

Екипата на БЗ Груп Враништа се пласира во 1/2финалето на турнирот в...

08.07.23 09:24

Комплетирани четвртфиналните двојки на турнирот Петровден 2023

Познати се сите учесници во 1/4 финалето на турнирот во мал фудбал ...

07.07.23 00:25

Петровден 2023: Познати уште три четвртфиналисти

Со три осминафинални дуели вечерва продолжи турнирот во мал фудбал ...