Свет - Page 1730 of 1789 - OhridNews
Уефа Куп : Резултати во живо

06.11.08 18:00

Последните промени во натпреварите од  Лига Купот на Уефа проследете ги во живо Уефа Куп : Резултати во живо Група А20:45ч Расинг Сантандер – Шалке20:45ч Манчестер Сити &#...

Видео ЛШ : Дел Пиеро ја одведе Старата дама во 1/8 финале

05.11.08 23:31

Јувентус е третата екипа која после Барселона и Спортинг обезбеди пласман во 1/8 финалето Немаше победник на натпреварите во Е групата каде европскиот првак Манчестер се спасува...

ЛШ : Резултати во живо

05.11.08 20:45

Последните промени во натпреварите од 4 – то коло од лигата на шампиони проследете ги во живо ЛШ : Резултати во живо Група Е20:45ч Алборг – Виљареал ,  Селтик –...

Видео ЛШ : Барселона и Спортинг во 1/8 финалето

05.11.08 00:19

Барселона и Спортинг се екипите кои обезбедија пласман во 1/8 фаза од ЛШ Римската легија го запре Челзи, значајни победи на гостувањата остварија Бордо и  Панатенаикос Група А ...

ЛШ : Резултати во живо

04.11.08 20:45

Последните промени во натпреварите од 4 – то коло од лигата на шампиони проследете ги во живо ЛШ : Резултати во живо Група А20:45ч Клуж – Бордо20:45ч Рома – Че...

ЛШ : По заверка на местата за 1/8 финале

04.11.08 07:20

Со натпреварите во А-Д сегментот започнува 4 коло во Лигата на Шампиони Група А20:45ч  Клуж – Бордо, Рома – Челзи Капитенот Франческо Тоти се враќа во вистинскио вре...

Кој е Ајфел Тауерс ? ?

04.11.08 07:05

Ајфел Тауерс е еден исклучително силен и нималку наивен противник Ајфел Тауерс има дури шестмина Американци кои и ја “држат” играта на оваа екипа Ги предводи силниот...

Холандски предизвик за Амак СП

04.11.08 07:05

Охридскиот Амак СП како гостин ќе го игра првиот натпреварот од второто коло од Фиба Евро Челинџ купот против Холандскиот Ајфел Таурес Охриѓани од саботата се во Холандија каде ...

Пирова победа на Маса. Хамилтон среќно до шампионската титула во F1

02.11.08 20:25

Луис Хамилтон е нов светски шампион во Формула 1 Неверојатен крај на 59 светско првенство во F1 донесе последната трка за големата награда на Бразил којa се возеше на патеката И...

Видео : Дел Пиеро ја скроти волчицата, Тотенхем се буди

02.11.08 07:00

Старата дама беше поуспешна од римската волчица во дербито од 10-то коло во Сериа А со 2-0Нероазурите со гол во судиското продолжение ги обезбедија трите бода од Реџо Калабрија ...

Dr Batkoski pod artikli