Свет - Page 1945 of 1965 - OhridNews
Видео ЛШ : Фуриозната Барса тримфално низ Глазгов ! !

21.02.08 01:01

Натпреварот кој привлече или требаше да привлече најголемо внимание на синоќешните натпревари во Лигата на Шампиони, помеѓу Арсенал и Милан, беше единствениот кој заврши без гол...

ЛШ : Стари – Млади на Емирати во Лондон ! !

20.02.08 14:30

Актуелниот европски првак Милан, одбраната на титулата во елитното фудбалско натпреварување – Лигата на шампионите, ја продолжува во Лондон, каде ќе излезе на мегдан проти...

Видео ЛШ : Ливерпул ја заврши работата ! !

20.02.08 00:00

Црвените на Енфилд се најголемите добитници по првите осмина финални натпревари По исклучувњето на Матераци, цел еден час Ливепрул имаше предност од играч повеќе, а предноста ја...

Продложува трката по сребрената “канта“

19.02.08 12:27

По двомесечна пауза, вечерва продолжуваат возбудувањата со четврт-финалето во елитното клупско фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите Во трката за сребрената “канта“ ост...

1.000 пати Малдини ! ! !

18.02.08 18:13

Капитенот на Милан, Паоло Малдини (39 г) го одигра 1000 меч во професионалната кариера на гостувањето против Парма, во 23 коло на Серија А Капитенот на Милан, кариерата ја започ...

Видео : NBA All Star `08

18.02.08 12:26

57-миот по ред Ол-Стар викенд во американската професионална кошаркарска лига (НБА) финишираше ноќеска во Њу Орлеанс со победа на Истокот над Западот од 134:128 Најзагреан за иг...

Видео : ФА Куп ! !

17.02.08 08:04

Манчестер Јунајтед со 4:0 го торпедраше Арсенал во дерби мечот од петтата рунда од ФА Купот Лидерот во Премиер лигата се загуби во периодот од 15-та до 38-та минута кога прими т...

Кариерата на Роналдо низ слики ! !

15.02.08 15:02

Луис Назарио да Лима Роналдо вниманието кон себе го сврте на седумнаесет годишна возраст кога за тимот на ПСВ Ајндховен постигна 55 гола во 57 натпревари Како тинејџер стана све...

Видео : Куп УЕФА

15.02.08 11:52

На синоќешните натпревари во Уефа купот фаворитите со половичен ефектРезултати Куп на УЕФА 1/16 финале Абердин-Баерн М 2:2Цирих-Хамбургер 1:3Розенборг-Фиорентина 0:1Болтон-Атлет...

Толески дебитира во УЕФА купот ! !

14.02.08 13:00

Македонскиот фудбалски интернационалец и најдобар стрелец во чешкото првенство, Гоце Толески, денеска треба да го одигра својот прв официјален натпревар за својот нов клуб Слави...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер