Свет - Page 2005 of 2007 - OhridNews
Конечно Лига на Шампиони

20.02.07 08:34

Љубителите на фудбалот два месеци го чекаа продолжението на најценетото клупско фудбалско натпреварување, Лигата на Шампионите на УЕФА Осминафиналната пресметка започнува вечерв...

Пандев шоу на Олимпико

19.02.07 02:52

Два гола на Пандев во мрежата на Абиати за заокружување на одличниот период во кој се наоѓа најдобриот македонски фудбалер Во тешки услови за игра Лацио благодарение на двата го...

Кајак на снег

13.02.07 16:18

Бројот на спортови со кои се занимаваат луѓето станува се` поголем , а идеите се` поневеројатни Минатиот викенд во Линц – Австрија се одржа четвртото по ред Светско првенство (С...

Биатлонците трчаа-спусташите на стенд бај!

10.02.07 19:42

На Светското Првенство (СП) во бијатлон које се одржува во Италиј на патеките во Антерселва , денеска на програмата беше машката штафетна трка 4 пати по 7,5 километриЗлатниот ме...

Мурињо ја подели Португалија

10.02.07 19:19

Во 2008-та година менаџерот на Челзи Жозе Мурињо би можел да ја преземе репрезентацијата на Португалија Дека харизмата и темпераментниот карактер го прават  да биде сакан, но и ...

УЕФА рaзмислува за „Сан Сиро“

10.02.07 15:51

Голема е веројатноста дека на стадионот „Сан Сиро“ во присуство на публика ќе бидат одиграни 1/8 финалните дуели во ЛШ , Милан – Селтик и Интер – Валенсија , соопштија официјалн...

Конечно започна СП во скијање

06.02.07 16:06

По тридневно пролонгирање најпрвин поради силниот ветер , а потоа поради густата магла конечно започана СП во Алпско скијање Организаторот во Оре на денешната програма ги имаше ...

Стружанецот Ристовски доплива петти во Аргентина

05.02.07 20:16

На маратонската трка која се пливаше од Санта Фе до Рио Коронда во должина од 57 километри Стружанецот Ристовски го освои петтото место На стартот на вториот маратон од Светскат...

По ветерот и маглата против скијачите

05.02.07 15:52

Нема крај на проблемите за организаторите на на СП во алпско скијање чиј домаќин е шведскиот Оре По проблените со снежните врнежи и силниот ветар, денеска на патеката се појави ...

Одложен почетокот на СП во скијање

03.02.07 15:18

Светското првенство во алпско скијање кое денеска со супервелеслаломската трка во машка конкуренција требаше да започне во шведскиот ски центар Оре е одложено поради силниот вет...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер