Регион/Свет - Page 2414 of 2427 - OhridNews

Регион/Свет

27.11.07 02:35

Лига на Шампиони 5 коло

Група Е – Барса “ин“ ,Штудгарт аут По четирите порази во првите чет...

25.11.07 17:25

Македонија ќе игра во последната 9-та група за пласман на…

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе игра во последната 9-та...

21.11.07 20:30

Пораз за крај !

Македонската фудбалска репрезентација со пораз ги заврши квалификац...

15.11.07 00:52

Секој гол на Европското првенство – 4000 евра !

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ќе ја продолжи соработката с...

13.11.07 00:29

Калчо ХАОС ! !

Министерката за спорт во италијанската влада, Џована Меландри побар...

08.11.07 11:49

УЕФА купот со нов формат

Раководството на Европската фудбалска федерација размислуваат за но...

07.11.07 23:39

Фаворитите по план ! !

Арсенал и Манчестер Јунајтед се екипите  кои обезбедија пласман во ...

05.11.07 22:20

Лига Шампиони 4 коло

На прагот на елминиација е Ливерпул, а со победи Челзи  и Реал обез...

02.11.07 20:12

Алонсо заминува од Мекларен !

Формула 1 тимот Мекларен, објави дека бившиот светски шампион Ферна...