Перо Антиќ го имаше најдобриот потег на мечот помеѓу Мега Бемакс и Црвена Ѕвезда, кој гостите го добија со 90-85 во 13-та рунда од регионалната АБА лига. Македонскиот интернационалец на својот чувар му „продаде“ стара финта, а потоа поентираше со атрактивно забивање. Погледнете !

OhridNews