Марко Гобељиќ со непромислен остар и груб старт над противнички играч остави голема црна дамка на победата над Судува (2-1) и пласманот на Црвена Ѕвезда во следната фаза од Лигата на Шампиони. Фудбалерот на „црвено белите“ доби директен црвен картон, а од неговиот страт згрозени беа и домашните симпатизери. Погледнете !

OhridNews