Во една недела втор случај пријавен на каснато лице од куче скитник во Струга.

Вчера 44 годишната Д.Б. од Струга во полициска станица пријавила дека на улицата „Партизанска“ во Струга била касната од куче скитник, информираат од МВР.

На 22 јануари и 32 годишната Н.С. од Струга во полициска станица пријави дека на улицата „15 Корпус“ била касната од куче скитник.

OhridNews