Стружанка во текот на вчерашниот ден пријавила дека била касната од куче скитник, информираат од МВР.

На 22.01.2023 во 17.45 часот, Н.С.(32) од Струга во полициска станица пријавила дека на улицата „15 Корпус“ во Струга била касната од куче скитник, велат од МВР.

OhridNews