ГРК Охрид на полувреме води во мечот со Алкалоид 16:09.

Дерби натпреварот од 4 коло од плеј-офот се игра во извонреден амбиент пред околу 2000 гледачи во исполнетата сала „Билјанини извори“.

Алкалоид е лидер на табелата во Супер лигата, а Охрид е на третото место.

Г.М.