Кошаркарите и воопшто спортистите практикуваат за официјалните мечеви да се подготвуваат со омилената музика. Таков избор имаше и кошаркарот на Денвер Нагетс, Јусуф Нуркиќ кој пред загревањето за меЧот со Лос Анџелес Клиперс побарал да му пуштат турбо фолк музика. Клубот не го одбил и речиси две минути одеше омилената песна на Нуркиќ во арената од Денвер.

Ohridnews