Филмот „Медена земја“, кој беше македонски кандидат за Оскар, повторно ќе се прикажува на кино репертоарот во Националната установа Центар за култура „Григор Прличев” – Охрид.

Medena_Zemja_FB_Cover_Photo

Проекциите ќе има во петок 14-ти и сабота 15-ти февруари 2020 година, со почеток во 20.00 часот, информираат од националната установа.

Цена на карта 100 денари.

OhridNews