Голот постигнат по акцијата на ракометарките на Вардар, Александра Лакрабер и Андреа Лекиќ повторно се најде во изборот на ЕХФ за најдобрите голови во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Погодокот постигнат на реваншот во Скопје, беше сличен на тоj реализиран со цепелин на гостувањето кај Митјиланд на првиот меч. И тогаш и сега го зазема четвртото место во изборот на ЕХФ ТВ.

Головите од ТОП 5 на колот во ЛШ може да погледнете на следниот линк.

ОhridNews