Српскиот фудбалер Невен Суботиќ во редовите на Сент Етјен мораше да го напушти дуелот со Бордо после 29 минути игра, откако доби незгоден удар во главата. Поради сериозноста на повредата Суботиќ итно бил префрлен во најблиската болница и задржан за детални снимки и санирање на расекотините.

OhridNews