На 05.06.2024 во 15.00 часот кај место викано „Борови“ во близина на Граничниот премин Ќафасан, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Франгово го привеле Б.С.(71) од Република Албанија затоа што остварил илегален влез во државата.

Тој бил предаден на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Струга за понатамошна постапка, велат од МВР.

OhridNews