Најмногу дожд во изминатото деноноќие наврна во Струмица 34 литри на метар кавдратен, во Крива Паланка 29, Берово, Охрид и Виница по 20, Тетово 18, а осум литри во Скопје, соопшти УХМР.

На Попова Шапка има снежна покривка од 13 сантиметри.

Температурите утрово со исклучок на Попова Шапка каде биле измерени -2 степени во другите градови над наулата. Во Лазарополе 0, 1 Маврови Анови, Крушево, 2 Охрид, Берово, 3 Претор, Прилеп, 4 Скопје-Петровец, Крива Паланка, Тетово, Битола, Виница, 5 Скопје-Зајчев Рид, Дебар, Куманово, 6 Струмица, Велес, Кавадарци, Дојран, 7 Штип, Гевгелија, 9 Демир Капија.

OhridNews