17 коло во Втората фудбалска лига ќе биде комплетирано денеска со Езерското дерби во кое Караорман го пречекува Охрид.

Бодовите се императив за двете екипи. Караорман е претпоследен со 14 бода, додека Охрид по слабиот почеток на пролетниот дел од превенството е на 9 место на табелата со 23 бода.

Наптреварот се игра на стадионот на Караорман со почеток во 14 часот.

Г.М.