Во рамки на 21 коло од Втората фудбалска лига, ГФК Охрид денеска и гостува на екипата на Детонит Плачковица.

Средбата се игра на Градскиот стадион во Радовиш со почеток во 15 часот.

Претходно на барање на МВР, а поради високиот политички дијалог што викендов се одвиваше во Охрид помеѓу Србија и Косово, одложен беше дерби натпреварот Воска Спорт – Пелистер.

Г.М.