Англискиот репрезентативец и член на Сандерленд, Адам Џонсон е уапсен во својата куќа поради сомниние за секс со малолетничка.


Исто така во куќата вредна скоро 2 милиони евра бил пронајден и пиштол за кого Џонсон не поседувал дозвола.

Сигурно ова ќе биде голем удар за фудбалерот, кој во минатото настапуваше за Манчестер Сити и беше еден од најголемите таленти во англискиот фудбал.

Ohridnews